T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR - GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU

Haberler

Eyl

Okulumuz konferans salonunda 22/09/2016 Tarihinde15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini Anma etkinlikleri gerçekleştirildi. 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz, Müdür yardımcımız Sayın CİHAT TABAK ve okulumuz öğretmenlerinden Melek KÖPRÜCÜ, Hami SARI, Sultan BAYSAL, Harun YAŞAR’ın düzenlediği program ile anıldı. 15 Temmuz şehitlerimiz anısına şiir dinletisi, oratoryo ve konuşmalar düzenlenmiştir.15 Temmuz´da kutlu direniş sergileyerek bugüne gelmemizi sağlayan şehit ve gazilerimizi hürmet, minnet ve muhabbetle anıyoruz. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Eyl

Okulumuz konferans salonunda 23/09/2016 Tarihindeİlköğretim Haftası kutlandı.Programın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen Müdür yardımcımız Sayın CİHAT TABAK ve Türkçe öğretmenlerimiz Büşra AYKUT ve Aylin ARSLAN ‘a teşekkür ederiz.

 

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına iyi geçmesini temenni ederiz.

Eyl

Okulumuz 19.09.2016 tarihi itibariyle yeni eğitim-öğretimine başladı.Müdür yardımcılarımız Cihat TABAK,Mazlum EŞİYOK ve görevi geçici süreliğine yeni devralan Okul Müdürümüz Aykut TAŞAN´ın konuşmalarıyla açılışımızı yaptık. 15 TEMMUZ sürecine değinen okul müdürümüz vatan,milli birlik ve beraberlik konularını vurgulayarak öğrencilerimizi ve velilerimizi bilgilendirdi,yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını bitirdi.Ardından öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz heyecanla ilk derslerine başladılar. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı tüm öğretmenlerimize,öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun,başarılı ve verimli bir yıl geçirmemiz temennisiyle...

Eyl

Tem

Haz

 

 

Haz

2015-2016 yılı İstanbul ili lise yerleştirme taban puanları ile İstanbul ilindeki meslek liseleri ve bu liselerde bulunan bölümler.

Haz

Teog klavuzu nihayet açıklandı.Bu anlamda yerleştirme takvimi ekteki gibidir.

May

2015-2016 eğitim öğretim yılında çocuklarımızın derslerinde başarıyı arttırmak için açtığımız kursumuzu bitirmiş olduk. Öğrencilerimize katkıda bulunmanın gururuyla,emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

May

Turk Hava Kurumu bunyesinde genclere havaciligi sevdirme ve daha fazla yetenek kazanabilme adina okulumuzda acilan model ucak kursunu 8.sinif ogrencilerimiz Fen Bilimleri  Ogretmeni Muhammet Mercan rehberliginde tamamlamislardir.

May

24 Mayıs 2016 tarihinde planlamış olduğumuz pikniğimize 971 öğrenci 44 öğretmen ve 42 velimiz katıldı. Yer ve ulaşım konusunda bizlere desteğini esirgemeyen Başakşehir Belediyemize sonsuz teşekkürler. Pikniğimiz oldukça eğlenceli geçti. Çocuklar ve öğretmenlerimizin katılımıyla şarkı yarışması, halaylar, horonlar, çifte telliler derken yanan mangallarla birlikte adeta bayram havası oluştu. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz, seneye yine okul pikniğimizde görüşmek üzere, hoşça kalın.

May

Okulumuz Başakşehir ilçemizde yapılan Futbol turnuvasında küçükler kategorisinde 3. Lük kazanmıştır.Başta Serdar ERTEN Hocamız olmak üzere Beden Eğitimi öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi gönülden kutlar,başarılarının devamını dileriz.

May

Okulumuzda 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öğrenci ve öğretmenlerimizin muhteşem gösterileriyle kutlandı. Ülkemizin değişik yörelerine has yapılan gösteriler okulumuzu renklendirdi. Horonlarla,zeybekler kutladığımız bu özel günün hafızalardan uzun süre silinmeyeceğine şüphe yoktur. Emeği geçen öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutlar,başarılarının devamını dileriz.

May

May

NİCE 23 NİSANLARA! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı.Öğrencilerimizin yaptığı çalışmalarla renkli kareler ortaya çıktı.Yıl boyunca başarı sağlayan öğrencilerimiz madalyalarla ödüllendirildi.Törende emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.