T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR - GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU

Haberler

Kas

Okulumuzda öğrenci meclisi seçimleri kıyasıya bir rekabet içerisinde gerçekleştirildi. Demokrasi bilincinin farkındalığı ile gerçekleştirilen öğrenci meclisi seçimlerinde, Öğrenci Meclisi Başkanlığına 508 oyla 8/H sınıfı öğrencisi Şilan İŞİN, Öğrenci Meclisi Başkan Yardımcılığına 468 oyla 7/E sınıfı öğrencisi Ceren CERAN seçilmiştir.

Emeği geçen Selma KAYA, Harun YAŞAR, Meltem YILMAZ öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Kas

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yıl dönümünde okulumuzda düzenlenen törenle anıldı. Anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Atatürk´ün hayatı ile ilgili yazılar ve şiirlerin  okunmasıyla son buldu. Programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenlerimiz Begüm ÖZCAN, Recep GÜNEŞ’ e, destek veren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

 

İşgal altındaki topraklarımızdan Kurtuluş Savaşı sonunda Yurdun düşmandan temizlenmesini sağlayan, ölümünün 78.Yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu M. Kemal ATATÜRK´ü silah arkadaşlarını, bu Vatan için Canlarını veren Aziz Şehitlerimizi Minnet, Şükran ve Saygı ile Anıyoruz. Ruhları Şad, Mekânları Cennet olsun.

Kas

Müdür yardımcısı Selma KAYA koordinatörlüğünde yapılan ayın sınıfı uygulamasında bu ay öğretmenlerin oyları ve komisyon kararı ile 5/F sınıfı ayın sınıfı seçildi. Başta sınıf öğretmeni Aysun ERDOĞAN Hocamız olmak üzere dersine giren tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Cumhuriyetimizin 93. yılını okul bahçemizde öğrencilerimiz ve tüm kadro öğretmenlerimizle birlikte büyük bir coşkuyla kutladık… Programımızın hazırlanmasında emeği geçen Okul Müdür Yardımcımız Cihat TABAK ve Öğretmenlerimiz Ömer Abdurrahman Yiğit, Uğur SAYAR, Tuğba DÜZGÜN, Hakan BABACAN, Murat ERDOĞAN, Pelin AĞAÇDELEN, İlker OCAK, Betül MOLLAOĞLU’na ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz…

  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.Dileğimiz Cumhuriyet dolu nice bayramlara, tüm milletimizle birlikte...

Ekm

26 Ekim 2016 tarihinde Atatürk Olimpiyat Tesislerinde yapılan Cumhuriyet Bayramı Koşusunda okulumuz 3 kupa birden kazanmıştır. Kaymakamımız Kazım TEKİN´in de katıldıgı ödül töreninde öğrencilerimizin başarıları taçlandırılmıştır.Başta Aykut NALDEMİR öğretmenimiz olmak üzere Beden Eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Ekm

Ekm

Eyl

Okulumuz konferans salonunda 22/09/2016 Tarihinde15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini Anma etkinlikleri gerçekleştirildi. 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz, Müdür yardımcımız Sayın CİHAT TABAK ve okulumuz öğretmenlerinden Melek KÖPRÜCÜ, Hami SARI, Sultan BAYSAL, Harun YAŞAR’ın düzenlediği program ile anıldı. 15 Temmuz şehitlerimiz anısına şiir dinletisi, oratoryo ve konuşmalar düzenlenmiştir.15 Temmuz´da kutlu direniş sergileyerek bugüne gelmemizi sağlayan şehit ve gazilerimizi hürmet, minnet ve muhabbetle anıyoruz. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Eyl

Okulumuz konferans salonunda 23/09/2016 Tarihindeİlköğretim Haftası kutlandı.Programın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen Müdür yardımcımız Sayın CİHAT TABAK ve Türkçe öğretmenlerimiz Büşra AYKUT ve Aylin ARSLAN ‘a teşekkür ederiz.

 

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına iyi geçmesini temenni ederiz.

Eyl

Okulumuz 19.09.2016 tarihi itibariyle yeni eğitim-öğretimine başladı.Müdür yardımcılarımız Cihat TABAK,Mazlum EŞİYOK ve görevi geçici süreliğine yeni devralan Okul Müdürümüz Aykut TAŞAN´ın konuşmalarıyla açılışımızı yaptık. 15 TEMMUZ sürecine değinen okul müdürümüz vatan,milli birlik ve beraberlik konularını vurgulayarak öğrencilerimizi ve velilerimizi bilgilendirdi,yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını bitirdi.Ardından öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz heyecanla ilk derslerine başladılar. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı tüm öğretmenlerimize,öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun,başarılı ve verimli bir yıl geçirmemiz temennisiyle...

Eyl

Tem

Haz

 

 

Haz

2015-2016 yılı İstanbul ili lise yerleştirme taban puanları ile İstanbul ilindeki meslek liseleri ve bu liselerde bulunan bölümler.

Haz

Teog klavuzu nihayet açıklandı.Bu anlamda yerleştirme takvimi ekteki gibidir.