T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR - GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU

Haberler

Nis

Kimimiz Ahmet’tik  kimimiz Hasan, Ali, Hüseyin…  Ama hepimiz bir toprağa âşıktık hem de canımız pahasına. Soluğumuz kesilircesine düşerken toprağın soğukluğuna  hazırdık onlarcamız bu vatan için fedaya. Yaşımızı sormayın kimi dedi 20 kimi dedi 15 ama hepimizde bir yürek!  Hepimiz bir yürek!

 

           18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi etkinlikleri çerçevesinde 20 Mart 2017 Tarihinde okulumuz tören alanında düzenlenen törenle tarih sayfalarına yazılan en kutlu destanlardan biri olan, dünyaya "Çanakkale Geçilmez" dedirten Çanakkale Zaferi´ni büyük bir coşku, gurur ve heyecanla kutladık.

 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra şehitlerimiz için Kuran Tilaveti yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ömer Abdurrahman YİĞİT yaptı.  Program çerçevesinde tiyatro gösterisi, oratoryo, sunum ve şiir okuma gibi pek çok faaliyet yer aldı. Programın düzenlenmesinde emeği geçen okulumuz Müdür Yardımcısı Sayın Hilal İÇÖZ’ e ve öğretmenlerimizden Ömer Abdurrahman YİĞİT, Uğur SAYAR, Recep GÜNEŞ, Hakan BABACAN’a ve diğer öğretmenlerimize ve öğrencilerimize  teşekkür ederiz. 

Nis

12 Mart “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” töreni 10 Mart 2017 tarihinde okulumuz konferans salonunda yapıldı. Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı felaket günlerinden Anadolu da tutuşan heyecanı koruyacak Vatan sevgisini canlı tutacak bir marş olarak Mehmet Akif’in bize hediye etiği İstiklal Marşımızın kabulü okulumuzda düzenlenen törenle kutlandı.

 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Program çerçevesinde tiyatro gösterisi, oratoryo, sunum ve şiir okuma gibi pek çok faaliyet yer aldı. Programın düzenlenmesinde emeği geçen okulumuz Müdür Yardımcısı Sayın Hilal İÇÖZ’ e ve öğretmenlerimizden Ömer Abdurrahman YİĞİT, Uğur SAYAR, Pelin AĞAÇDELEN, Büşra AYKUT, Deniz HAMARAT’a ve diğer öğretmenlerimize ve öğrencilerimize  teşekkür ederiz. 

Mrt

Mrt

Okulumuzda 28 Şubat 2017 Tarihinde Sivil Savunma Haftası kapsamında yapılan deprem ve yangın tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi. Bütün öğrencilerimiz güvenli bir şekilde okuldan tahliye edildi ve kısa sürede toplanma yeri olan okul bahçesinde toplandılar. Okul müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN sivil savunmanın önemini vurgulayan konuşma yaptı ve Öğretmenlerimizden Ekrem HOÇA sivil savunma ile ilgili öğrencilerimize kısa bilgiler verdi. Tatbikatın başarılı bir şekilde uygulanmasında emeği geçen Okul Müdür Yardımcımız Hilal İÇÖZ’e, Fen Bilgisi Öğretmenimiz Ekrem HOÇA’ya ve diğer tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Şbt

İstanbul Üniversitesi Ortaklı Avrupa Birliği Projesi BlueSCities Resim Yarışması’nda 1. olan İstanbul Başakşehir Güvercintepe Ortaokulu öğrencisi Erol DİKMEN ve TEOG da okulumuz genelinde ilk 3 e giren öğrencilere ödülleri Başakşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil EKMEKÇİ,İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Melek ALHAN ve İSKİ Şube Müdürü Dr. Mehmet DİKİCİ’nin katılımıyla verildi.”Su İsrafı” konulu olan resim yarışmasına 11 ülkeden 400 resim katıldı ve bunların arasında 1.lik ülkemizi gururla temsil eden 6. Sınıf öğrencimiz Erol DİKMEN’nin oldu.Prof. Dr. Melek ALHAN konuşma yaparken duygu dolu anlar yaşandı ve gözyaşlarını tutamadı.Dr. Mehmet DİKİCİ ve Okul Müdürümüz Aykut TAŞAN’ın konuşmalarının ardından ödüller öğrencilerimize takdim edildi.Bu yarışmaya katılmamıza yardımcı olan Prof.Dr. Melek ALHAN’a ve Dr. Mehmet DİKİCİ ye çok teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.  İşitme problemi olmasına rağmen resimdeki yeteneğiyle ülkemizin gurur kaynağı olan öğrencimiz Erol DİKMEN i can-ı gönülden kutlarız.

Okulumuza her konuda desteklerini esirgemeyen Başakşehir Kaymakamımız Kazım TEKİN´e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan YILMAZ´a, Başakşehir Belediyemize ve eski Okul Müdürümüz Ersan ER´e çok teşekkür ederiz.

Şbt

Anasınıfı sabah grubunda, öğretmenleri Özgül ÇOLAK’ ın hazırlamış olduğu değerler eğitimi kapsamındaki ‘Yumurtam Çatlamasın’ sorumluluk projesi çocuklarda büyük bir ilgi uyandırdı. Yumurtalarını bir gün boyunca çatlatmadan saklayan öğrencilerimize başarı belgeleri ve sertifikaları verildi. Projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenimiz Özgül ÇOLAK’ a teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi de tebrik eder, başarılarının devamını dileriz…

Şbt

Müdür Yardımcımız Selma KAYA koordinatörlüğünde yürütülmekte olan Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Projesi kapsamında sınıflar arası sınıf panosu hazırlama yarışmasının 1.si 8/İ sınıfı olmuştur ve ödül olarak her öğrenciye elma verilmiştir. Sınıf öğretmenimiz Gizem BİRLİK’i ve öğrencilerimizi tebrik ederiz. 

Şbt

Okulumuz konferans salonunda toplum sağlığı merkezinden gelen diyetisyen tarafından ‘SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM’ semineri verildi.

Şbt

Ock

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemini geride bıraktık. 20 Ocak 2017 Tarihinde karnelerini alan öğrencilerimiz ilk dönemin yoğunluğunu ve yorgunluğunu atmak adına ve aynı zamanda ikinci döneme daha enerjik girmek adına iki haftalık tatil sürecine girmiş oldular. Mutlulukları gözlerinde gördüğümüz öğrencilerimiz sevinç çığlıkları ile tören alanına indiler. Düzenlenen etkinlikte Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN kısa bir konuşma yaparak öğrencilerimize başarılar ve iyi tatiller diledi. Daha sonra 1. Dönemde dereceye giren öğrencilerimize Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN ve Müdür Yardımcılarımız eşliğinde madalyaları ve iftihar belgeleri verildi. Velilerimizin de yoğun katılımı ile öğrencilerimiz dönemin son İstiklal Marşını hep bir ağızdan coşkuyla söylediler. Bizde GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU ailesi olarak tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileriz…

Ara

2016-2017 eğitim öğretim yılıyla birlikte başlayan spor müsabakalarında şimdiye kadar toplam 7 kupa kazandık.Bunların 6 sı atletizmden gelirken 7.sini ilçe futbol şampiyonasında 2. liği elde eden Erkekler Yıldız Futbol takımı okulumuza getirdi."Ben sporcunun zeki,çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim." diyen Mustafa Kemal ATATÜRK´ün izinden giden bir gençlik yetiştirmenin gururuyla daha nice kupalar kazanacağımızdan şüphe etmiyoruz. Başta Beden Eğitimi Öğretmenimiz Aykut NALDEMİR olmak üzere Serdar ERTEN ve Burhan ÇAKIR öğretmenlerimizi can-ı gönülden tebrik ederiz. Ayrıca ahlaklı ve başarıyı getiren öğrencilerimizi kutlar,bundan sonraki müsabakalarda başarının devamını dileriz.

Ara

Vatan şairimiz Mehmey Akif ERSOY´u 80. Ölüm yıldönümünde Güvercintepe Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri olarak ziyaret ettik. Ayrıca şehitliğimizede ziyarette bulunarak ülkemizde ferah yaşamamız uğruna canlarını gözleri kırpmadan feda eden şehitlerimizi unutmadık."Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın." diyen Milli Şairimizi özlem ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun. 

Ara

22 Kasım 2016 Tarihinde okulumuz konferans salonunda Öğretmenler Günü kutlama programı düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler dinletileri, oratoryolar sunuldu.  Öğrencilerimizin öğretmenlerine olan sevgi ve saygılarını bir daha gösterdikleri program ile öğretmenlerimiz özel dakikalar geçirdi.  Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimiz Muhammed GÜRBÜZ, Sercan GÜZEL, Özgül ÇOLAK’ a, öğrencilerimize ve gönüllü velilerimize teşekkür ediyoruz. 

 

24 Kasım 2016 Tarihinde de okulumuz öğretmenleri için Beykoz Sabancı Öğretmenevinde Öğretmenler Günü kutlama yemeği düzenlenmiştir. Muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde Öğretmenler Günümüzü GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU ailesi olarak coşkuyla kutladık.

Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyor, emekli öğretmenlerimize saygılarımızı sunuyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi ise minnet ve rahmetle anıyoruz.

Ara

Müdür yardımcımız Selma KAYA koordinatörlüğünde yapılan ayın sınıfı uygulamasında bu ay öğretmenlerin oyları ve komisyon kararı ile 5/B sınıfı kasım ayının örnek sınıfı seçildi. Başta sınıf öğretmeni Mehtap ARSLANEL Hocamız olmak üzere dersine giren tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ara

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan YILMAZ ’ın himayesinde, BİHADER derneğinin katkıları ile okul idaremizin gözetimi ve denetiminde, gönüllük esası ile projeden sorumlu öğretmenlerimiz Pelin AĞAÇDELEN, Recep GÜNEŞ VE Elif GÖKTAŞ yönetiminde başlatılan Ailemle Kitap Okuyorum projesinin açılışı okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Proje açılış törenine Başakşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet YAPICI, BİHADER yönetim kurulu başkanı Kamber ÇAL ve BİHADER yönetim kurulu başkan yardımcısı, Güvercintepe Ortaokulu Müdürü ve Okul Müdür Yardımcıları, Selahattin Eyyubî İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ve Okul Müdür Yardımcıları, öğrencilerimiz ve çok sayıda gönüllü velilerimiz de katıldı.

 

Yapılan Konuşmalarda projenin önemi, öğrenci ve velilerimizin gönüllü katkısı, istek ve iradeleri vurgulandı. Emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.