T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR - GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU

Haberler

Şbt

Okulumuz konferans salonunda toplum sağlığı merkezinden gelen diyetisyen tarafından ‘SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM’ semineri verildi.

Şbt

Ock

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemini geride bıraktık. 20 Ocak 2017 Tarihinde karnelerini alan öğrencilerimiz ilk dönemin yoğunluğunu ve yorgunluğunu atmak adına ve aynı zamanda ikinci döneme daha enerjik girmek adına iki haftalık tatil sürecine girmiş oldular. Mutlulukları gözlerinde gördüğümüz öğrencilerimiz sevinç çığlıkları ile tören alanına indiler. Düzenlenen etkinlikte Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN kısa bir konuşma yaparak öğrencilerimize başarılar ve iyi tatiller diledi. Daha sonra 1. Dönemde dereceye giren öğrencilerimize Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN ve Müdür Yardımcılarımız eşliğinde madalyaları ve iftihar belgeleri verildi. Velilerimizin de yoğun katılımı ile öğrencilerimiz dönemin son İstiklal Marşını hep bir ağızdan coşkuyla söylediler. Bizde GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU ailesi olarak tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileriz…

Ara

2016-2017 eğitim öğretim yılıyla birlikte başlayan spor müsabakalarında şimdiye kadar toplam 7 kupa kazandık.Bunların 6 sı atletizmden gelirken 7.sini ilçe futbol şampiyonasında 2. liği elde eden Erkekler Yıldız Futbol takımı okulumuza getirdi."Ben sporcunun zeki,çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim." diyen Mustafa Kemal ATATÜRK´ün izinden giden bir gençlik yetiştirmenin gururuyla daha nice kupalar kazanacağımızdan şüphe etmiyoruz. Başta Beden Eğitimi Öğretmenimiz Aykut NALDEMİR olmak üzere Serdar ERTEN ve Burhan ÇAKIR öğretmenlerimizi can-ı gönülden tebrik ederiz. Ayrıca ahlaklı ve başarıyı getiren öğrencilerimizi kutlar,bundan sonraki müsabakalarda başarının devamını dileriz.

Ara

Vatan şairimiz Mehmey Akif ERSOY´u 80. Ölüm yıldönümünde Güvercintepe Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri olarak ziyaret ettik. Ayrıca şehitliğimizede ziyarette bulunarak ülkemizde ferah yaşamamız uğruna canlarını gözleri kırpmadan feda eden şehitlerimizi unutmadık."Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın." diyen Milli Şairimizi özlem ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun. 

Ara

22 Kasım 2016 Tarihinde okulumuz konferans salonunda Öğretmenler Günü kutlama programı düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler dinletileri, oratoryolar sunuldu.  Öğrencilerimizin öğretmenlerine olan sevgi ve saygılarını bir daha gösterdikleri program ile öğretmenlerimiz özel dakikalar geçirdi.  Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimiz Muhammed GÜRBÜZ, Sercan GÜZEL, Özgül ÇOLAK’ a, öğrencilerimize ve gönüllü velilerimize teşekkür ediyoruz. 

 

24 Kasım 2016 Tarihinde de okulumuz öğretmenleri için Beykoz Sabancı Öğretmenevinde Öğretmenler Günü kutlama yemeği düzenlenmiştir. Muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde Öğretmenler Günümüzü GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU ailesi olarak coşkuyla kutladık.

Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyor, emekli öğretmenlerimize saygılarımızı sunuyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi ise minnet ve rahmetle anıyoruz.

Ara

Müdür yardımcımız Selma KAYA koordinatörlüğünde yapılan ayın sınıfı uygulamasında bu ay öğretmenlerin oyları ve komisyon kararı ile 5/B sınıfı kasım ayının örnek sınıfı seçildi. Başta sınıf öğretmeni Mehtap ARSLANEL Hocamız olmak üzere dersine giren tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ara

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan YILMAZ ’ın himayesinde, BİHADER derneğinin katkıları ile okul idaremizin gözetimi ve denetiminde, gönüllük esası ile projeden sorumlu öğretmenlerimiz Pelin AĞAÇDELEN, Recep GÜNEŞ VE Elif GÖKTAŞ yönetiminde başlatılan Ailemle Kitap Okuyorum projesinin açılışı okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Proje açılış törenine Başakşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet YAPICI, BİHADER yönetim kurulu başkanı Kamber ÇAL ve BİHADER yönetim kurulu başkan yardımcısı, Güvercintepe Ortaokulu Müdürü ve Okul Müdür Yardımcıları, Selahattin Eyyubî İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ve Okul Müdür Yardımcıları, öğrencilerimiz ve çok sayıda gönüllü velilerimiz de katıldı.

 

Yapılan Konuşmalarda projenin önemi, öğrenci ve velilerimizin gönüllü katkısı, istek ve iradeleri vurgulandı. Emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kas

Okulumuzda öğrenci meclisi seçimleri kıyasıya bir rekabet içerisinde gerçekleştirildi. Demokrasi bilincinin farkındalığı ile gerçekleştirilen öğrenci meclisi seçimlerinde, Öğrenci Meclisi Başkanlığına 508 oyla 8/H sınıfı öğrencisi Şilan İŞİN, Öğrenci Meclisi Başkan Yardımcılığına 468 oyla 7/E sınıfı öğrencisi Ceren CERAN seçilmiştir.

Emeği geçen Selma KAYA, Harun YAŞAR, Meltem YILMAZ öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Kas

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yıl dönümünde okulumuzda düzenlenen törenle anıldı. Anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Atatürk´ün hayatı ile ilgili yazılar ve şiirlerin  okunmasıyla son buldu. Programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenlerimiz Begüm ÖZCAN, Recep GÜNEŞ’ e, destek veren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

 

İşgal altındaki topraklarımızdan Kurtuluş Savaşı sonunda Yurdun düşmandan temizlenmesini sağlayan, ölümünün 78.Yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu M. Kemal ATATÜRK´ü silah arkadaşlarını, bu Vatan için Canlarını veren Aziz Şehitlerimizi Minnet, Şükran ve Saygı ile Anıyoruz. Ruhları Şad, Mekânları Cennet olsun.

Kas

Müdür yardımcısı Selma KAYA koordinatörlüğünde yapılan ayın sınıfı uygulamasında bu ay öğretmenlerin oyları ve komisyon kararı ile 5/F sınıfı ayın sınıfı seçildi. Başta sınıf öğretmeni Aysun ERDOĞAN Hocamız olmak üzere dersine giren tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Cumhuriyetimizin 93. yılını okul bahçemizde öğrencilerimiz ve tüm kadro öğretmenlerimizle birlikte büyük bir coşkuyla kutladık… Programımızın hazırlanmasında emeği geçen Okul Müdür Yardımcımız Cihat TABAK ve Öğretmenlerimiz Ömer Abdurrahman Yiğit, Uğur SAYAR, Tuğba DÜZGÜN, Hakan BABACAN, Murat ERDOĞAN, Pelin AĞAÇDELEN, İlker OCAK, Betül MOLLAOĞLU’na ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz…

  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.Dileğimiz Cumhuriyet dolu nice bayramlara, tüm milletimizle birlikte...

Ekm

26 Ekim 2016 tarihinde Atatürk Olimpiyat Tesislerinde yapılan Cumhuriyet Bayramı Koşusunda okulumuz 3 kupa birden kazanmıştır. Kaymakamımız Kazım TEKİN´in de katıldıgı ödül töreninde öğrencilerimizin başarıları taçlandırılmıştır.Başta Aykut NALDEMİR öğretmenimiz olmak üzere Beden Eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Ekm

Ekm