T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR - GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU

Haberler

Ekm

 Okulumuz 6R, 7J, 8H, 5D sınıflarından 25 kişilik 4 grup halinde toplam 100 kişi ile Okul Müdür Yardımcımız Sayın Cihat TABAK ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz İlker OCAK eşliğinde Başakşehir Living lab’ da kodlama eğitimine katıldı. 


Başakşehir Living Lab’da ‘Kodlama Haftası’ nedeniyle 100 çocuğa kodlama eğitimi verildi. Çoğu bilgisayar yazılımı ile ilk defa tanışan Başakşehirli öğrencilerin katıldığı eğitimde çocuklar, algoritmaları parçalarına bölerek çözme becerilerini geliştirdi. Kodlama ile tanışarak kendi bilgisayar oyunlarını tasarladılar.

 

Tüm dünyada 5’.si düzenlenen ‘Kodlama Haftası’nın başlangıcı Başakşehir Living Lab’da yapıldı. Başakşehir Belediyesi, Living Lab ve Oracle Akademi desteğiyle RobinCode.org tarafından gerçekleştirildi. RobinCode.org Türkiye Kurucu Başkanı Gözde Erbaz tarafından verilen eğitime; Şahintepe, Güvercintepe ve Altınşehir Mahalle okullarına devam eden 100 öğrenci katıldı.

 

“TEKNOLOJİ KULLANAN DEĞİL ÜRETEN NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ”

 

RobinCode Kurucu Başkanı Gözde Erbaz, verilen eğitimin bir farkındalık programı olduğunu belirterek, “Bilgisayar bilimlerinin, kodlamanın çocukların hayatlarını nasıl değiştirebileceğini anlatabilmek için bu eğitimi veriyoruz.  Çocuklar atölyede kendi bilgisayar oyunlarını kodlayacaklar. Türkiye’nin kendi teknolojisini üretebilmesi için şimdiden çocuklarımızı teknoloji kullanan değil üreten nesiller olarak yetiştirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

25 kişilik gruplar halinde 4 oturum olarak verilen farkındalık eğitiminde, bilgisayar eğitimi anlatılarak, kendi yaşıtı çocukların yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Bilgisayar bilimlerinin temellerini oluşturan algoritmaları parçalarına bölerek çözme becerilerini geliştirdi. Öğrenciler, kodlama ile tanışarak kendi bilgisayar oyunlarını tasarladı. Program sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

Ekm

Okul Aile Birliğinin Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı 21 Ekim Cumartesi Günü saat 15:00 de okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilecektir. Tüm velilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımını bekliyoruz.

Ekm

         Okul Müdürümüz Ersan ER İbb Yavuz Sultan Selim İmam Hatip Anadolu Lisesi´ndeki görevini başarıyla yerine getirerek okulumuza geri döndü. Ersan ER 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında onun yerine vekil müdürlük yapan Aykut TAŞAN´a teşekkürlerini sunarak plaketini takdim etti.

         Bizde Değerli Müdürümüz Sayın Ersan ER ´ e görevinde başarılar dileriz.

Eyl

  Güvercintepe Ortaokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına okul bahçesinde düzenlenen törenle başladı. Okulumuz bahçesinde yapılan törende Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN, yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize en başta sağlık, mutluluk daha sonra başarılar getirmesini diledi. Tüm öğretmen, öğrenci ve katılan velilerimizin de yeni eğitim öğretim yılını kutlayan okul müdürümüz kısa bir konuşma yaparak töreni sonlandırdı. 

       Yeni eğitim-öğretim yılının okullarımız, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Haz

 

Okulumuz Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen 2016-2017 Yıldızlar Satranç Turnuvasında ilçe 2. si olmuştur. Bu başarının  okulumuza kazandırılmasında emeği geçen Okul Müdür Yardımcılarımız Sayın Mazlum EŞİYOK ve Cihat TABAK´ a teşekkür ederiz.  

May

Okulumuz Türkçe öğretmenlerinden Pelin AĞAÇDELEN’ in ve öğrencilerimizin hazırlamış oldukları Şiir Dinletisi programında, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz şiirler okuyarak öğrencilerimizin keyifli anlar yaşamalarını ve hoşça vakit geçirmelerini sağladılar.

Şiir Dinletisi programımızın sona ermesinin ardından yıl boyunca öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin emekleri sonucu hazırlamış oldukları çalışmalardan oluşan ‘Görsel Sanatlar – Teknoloji Tasarım Sergisinin’ açılışını yoğun katılım ve büyük bir coşku ile Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN yaptı. Sergimizde öğrencilerimizin birbirinden güzel çalışmaları yer aldı.

 

Etkinliklerimizin hazırlanmasında başta Okul Müdür Yardımcılarımız Cihat TABAK, Hilal İÇÖZ, Selma KAYA ve Okulumuz Öğretmenlerinden Hayriye YILMAZ, Pelin AĞAÇDELEN, Begüm ÖZCAN, Aykut AYAN, Muhammet GÜRBÜZ, Ekrem HOÇA, Burcu AKSOY, Recep GÜNEŞ’ e ve Güvenlik Görevlimiz Mehmet Emin GÜL Bey’ e çok teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Başakşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Başakşehir Belediyesi´nin desteklediği Başakşehir Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği’nde; Okulumuz öğrencilerinin hem sahne aldığı hem de stand olarak katılımcı olduğu öğrenci, öğretmen ve velilerin heyecanla takip ettiği gösterilerde büyük küçük herkes bilim ve sanatla buluştu.

 

Standımız ve öğrencilerimizin sergilediği sahne performanslarımızla şenliğe fark ve renk kattık. Okulumuzu Başakşehir Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği’nde en iyi şekilde temsil edilmesinde emeği geçen Başta; Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN’a, Okul Müdür Yardımcılarımız Selma KAYA, Hilal İÇÖZ’e, Okulumuz Öğretmenlerinden Betül MOLLAOĞLU, Aynur BALİ, Melek KÖPRÜCÜ, Sultan BAYSAL, Ömer Abdurrahman YİĞİT, Uğur SAYAR, Büşra AYKUT,  Aylin ARSLAN, İlker OCAK’a teşekkür ediyoruz.

May

Hikmet Uluğbay Ortaokulu’nun düzenlemiş olduğu Başakşehir ortaokullar arası ‘SAHNE SENİN’ yarışmasında okulumuz iki ödül birden kazandı. 5/K sınıfı öğrencisi Mertcan BOZDEMİR 2. olarak 750TL , 7/C Sınıfı öğrencisi Veysel ARİS ise 3. olarak 500TL kazanmıştır. Bizde öğrencilerimiz tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan Yılmaz’ın himayesinde, BİHADER Derneği’nin katkıları ile başlatılan ‘AİLEMLE KİTAP OKUYORUM’ projemiz sorumlu öğretmenlerimiz Pelin AĞAÇDELEN, Recep GÜNEŞ ve Elif GÖKTAŞ’ın gözetimi ve denetimi ile başarı ile sonuçlandı. Aileler ve öğrencilerden olumlu dönütler alındı. Proje kapsamında ailelerden gelen fotoğraflarla okulumuzda pano oluşturuldu.

 

Emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Okulumuz atletizm takımı kupalara doymuyor. 17 Mayıs ta yapılan müsabakalarda Küçük Kızlarda 1.lik,Yıldız Erkeklerde 2.lik,Küçük Erkekler ve Yıldız Kızlarda 3.lük olmak üzere 4 kupayı okulumuza getirdi. Aykut NALDEMİR Hocamız bu sene toplamda 13 kupa getirmiş oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder,Beden Eğitimi Öğretmenimiz Aykut NALDEMİR Hocamıze teşekkür ederiz.

May

Okulumuzda 10 Mayıs ‘Dünya Hareket Günü’ kapsamında düzenlenen egzersizlere ve sportif faaliyetlere tüm öğrencilerimiz büyük bir ilgi ve istek ile katıldılar. Etkinliğimiz süresince öğrencilerimiz coşkulu ve eğlenceli dakikalar yaşadılar. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Müdür yardımcımız Selma KAYA ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Burhan ÇAKIR’ a  ve  öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

97.Yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, Okulumuzda düzenlediğimiz  muhteşem gösterilerle kutladık.  Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN’ ın günün anlam  ve önemini belirten konuşmasıyla başlayan tören öğrencilerimizin okudukları şiirler, okulumuz korosunun şarkıları ve öğrencilerimizin gösterileriyle tamamlandı. Törende emeği geçen başta Okul Müdür Yardımcımız Sayın Hilal İÇÖZ’ e, okulumuz öğretmenlerinden Ömer Abdurrahman YİĞİT, Uğur SAYAR, Sultan BAYSAL, Burcu AKSOY, Meltem YILMAZ, Songül UÇAR, Arzu Dilek BAŞAK, Tuğba DÜZGÜN, Betül MOLLAOĞLU, Pelin AĞAÇDELEN, Hakan BABACAN, Gizem BİRLİK, Mehtap ARSLANEL, Burhan ÇAKIR, İlker OCAK, Selin KAKI, Sariye İPEK, Özgül ÇOLAK’ a ve diğer tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

 

Güvercintepe Ortaokulu ailesi olarak tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla, neşeyle ve gururla kutluyoruz.

Nis

Onur marketlerinin her sene düzenlemiş olduğu "Dünya Barışı" konulu resim yarışmasında okulumuz bir mansiyon,iki 3.lük ve bir 1.lik kazandı. Başta emeği geçen Selma KAYA ve Hayriye YILMAZ öğretmenlerimi ve öğrencilerimiz Semanur AKSOY,Sevgi CANKURT,Eylül ARMAN,Edanur AKSOY´u can-ı gönülden tebrik eder,başarılarının devamını dilerim.

Nis

Atatürk olimpiyat stadında yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Koşusunda Küçük kızlarda 1.lik,yıldız erkeklerde 2.lik,küçük erkeklerde 3.lük kazanarak okulumuzu başarıyla temsil ettiler. Başta Beden Eğitimi Öğretmenimiz Aykut Naldemir olmak üzere yarışmalara katılan öğrencilerimizi tebrik ederiz

Nis

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen yıldız kızlar masa tenisi turnuvasında okulumuz öğrencileri Dilan Taşdemir,Sevnur Sadak,Esmanur Üstündağ dereceye girerek takım halinde 3. Olduk. Emeği geçen başta Burhan Çakır öğretmenimiz olmak üzere öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz