T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR - GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU

Haberler

Haz

Güvercintepe Ortaokulu Okul Müdürlüğü ve Okul Aile Birliğince, velilerimizden gelen talep doğrultusunda 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı öğrenci taşıma sözleşmesi yapılacaktır. Şartname koşullarını yerine getiren iştirakçiler "Kapalı Zarf Usulü" tekliflerini Okul Taşıyıcı Tespit Komisyonuna 27/06/2018 Çarşamba günü Saat:11.00´a kadar teslim edeceklerdir. İlgililere duyurulur.

İsteklilerden Aranılan Belgeler ekte sunulmuştur.

May

Güvercintepe Ortaokulunun “Anneler Günü” dolayısıyla düzenlediği program izleyenlerin gönüllerini fethetti.

May

Mrt

Mrt

Eyl

Mrt

Şbt

Ock

 

 

Kas

Okulumuz konferans salonunda Öğretmenler Günü kutlama programı düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler dinletileri, oratoryolar sunuldu.  Öğrencilerimizin öğretmenlerine olan sevgi ve saygılarını bir daha gösterdikleri program ile öğretmenlerimiz özel dakikalar geçirdi.  Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimiz Sultan BAYSAL, Sercan GÜZEL, Büşra AYKUT, Berna Sinem GÜVEN ve Özgül ÇOLAK´ a, öğrencilerimize ve gönüllü velilerimize teşekkür ediyoruz. 

 

 

Karşılaştıkları tüm zorlukları özveriyle çözen, öğrencilerimizi milletine ve devletine yararlı bireyler olarak yetiştiren, öğrencilere çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerileri, ahlakı ve dürüstlüğü öğreten değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en samimi duygularımızla kutlar, sağlık ve mutluluk ile çalışmalarında başarılar dileriz. 

Kas

Yazar Selvigül KANDOĞMUŞ ŞAHİN okulumuza gelerek ‘’SÖZLÜK ÖZGÜRLÜKTÜR’’ projesi hakkında ve DİLİMİZ KIMLİĞİMİZ konusunda öğrencilerimizle söyleşi yaptı. Söyleşi sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan yazarımız büyük ilgi gördü.

 

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen okulumuz Türkçe öğretmenlerinden Pelin AĞAÇDELEN VE Aylin ARSLAN’ a teşekkür ediyoruz.

Kas

 Aramızdan ayrılışının 79. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü saygı, minnet ve rahmetle andık. 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında okulumuz öğretmenlerinden Recep GÜNEŞ ve Ferhat AKÇEKOCE öncülüğünde anma tören düzenlendi.  Tören 9.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz RECEP GÜNEŞ yaptı. Programda Atatürk’ün bizler için ne ifade ettiği ve değerinin ne kadar büyük olduğu tekrar hatırlatıldı. Oratoryo gösterisinin ardından tören sona erdi. 

Kas

Okul Müdür Yardımcımız Cihat TABAK, Müzik Öğretmenlerimiz Murat AYDOĞAN ve Berna Sinem GÜVEN, Türkçe Öğretmenlerimiz Hami SARI, Büşra AYKUT, Aylin ARSLAN, Matematik Öğretmenlerimiz  Hakan BABACAN VE Betül MOLLAOĞLU,  Fen Bilgisi öğretmenimiz Arzu Dilek BAŞAK önderliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Programı ilgiyle izlendi. Kısıtlı bir zamanda, kısıtlı imkânlarla yüreklerini ortaya koyarak profesyonellere taş çıkartan böylesine bir programı ortaya çıkaran öğretmen-öğrencilerimize ve programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz

Ekm

Okulumuzda her yıl yapmış olduğumuz ayın sınıf yarışması bu senede devam ediyor.Öğretmenlerimizin haftalık puanlamalarıyla yapılan değerlendirmede 5/B,6/F,7/F ve 8/C en yüksek puanı alarak ayın sınıfı seçildiler.Başta sınıf öğretmenleri Aysun ERDOĞAN,Fatma ÖZTÜRK,Ferhat AKÇEKOCE ve Pelin AĞAÇDELEN olmak üzere tüm öğrencilerimizi can-ı gönülden kutlarız,kasım ayında görüşmek üzere...

Ekm

Okulumuz atletizm takımı kupalara doymuyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Koşusu’nda Yıldız Kızlarda ilçe 1.si olan okulumuz Küçük Kızlarda ilçe 2.siolarak okulumuza 2 kupa getirdi.

Aynı koşuda Yıldız Kızlarda Aleyna MUTLU Başakşehir ilçe 1.si ve Hayrunisa KAPLAN’da ilçe 3.sü olarak madalyalarını aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, Beden Eğitimi öğretmenimiz Aykut NALDEMİR ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

""