T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR - GÜVERCİNTEPE ORTAOKULU

Haberler

Ock

 

 

Kas

Okulumuz konferans salonunda Öğretmenler Günü kutlama programı düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler dinletileri, oratoryolar sunuldu.  Öğrencilerimizin öğretmenlerine olan sevgi ve saygılarını bir daha gösterdikleri program ile öğretmenlerimiz özel dakikalar geçirdi.  Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimiz Sultan BAYSAL, Sercan GÜZEL, Büşra AYKUT, Berna Sinem GÜVEN ve Özgül ÇOLAK´ a, öğrencilerimize ve gönüllü velilerimize teşekkür ediyoruz. 

 

 

Karşılaştıkları tüm zorlukları özveriyle çözen, öğrencilerimizi milletine ve devletine yararlı bireyler olarak yetiştiren, öğrencilere çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerileri, ahlakı ve dürüstlüğü öğreten değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en samimi duygularımızla kutlar, sağlık ve mutluluk ile çalışmalarında başarılar dileriz. 

Kas

Yazar Selvigül KANDOĞMUŞ ŞAHİN okulumuza gelerek ‘’SÖZLÜK ÖZGÜRLÜKTÜR’’ projesi hakkında ve DİLİMİZ KIMLİĞİMİZ konusunda öğrencilerimizle söyleşi yaptı. Söyleşi sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan yazarımız büyük ilgi gördü.

 

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen okulumuz Türkçe öğretmenlerinden Pelin AĞAÇDELEN VE Aylin ARSLAN’ a teşekkür ediyoruz.

Kas

 Aramızdan ayrılışının 79. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü saygı, minnet ve rahmetle andık. 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında okulumuz öğretmenlerinden Recep GÜNEŞ ve Ferhat AKÇEKOCE öncülüğünde anma tören düzenlendi.  Tören 9.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz RECEP GÜNEŞ yaptı. Programda Atatürk’ün bizler için ne ifade ettiği ve değerinin ne kadar büyük olduğu tekrar hatırlatıldı. Oratoryo gösterisinin ardından tören sona erdi. 

Kas

Okul Müdür Yardımcımız Cihat TABAK, Müzik Öğretmenlerimiz Murat AYDOĞAN ve Berna Sinem GÜVEN, Türkçe Öğretmenlerimiz Hami SARI, Büşra AYKUT, Aylin ARSLAN, Matematik Öğretmenlerimiz  Hakan BABACAN VE Betül MOLLAOĞLU,  Fen Bilgisi öğretmenimiz Arzu Dilek BAŞAK önderliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Programı ilgiyle izlendi. Kısıtlı bir zamanda, kısıtlı imkânlarla yüreklerini ortaya koyarak profesyonellere taş çıkartan böylesine bir programı ortaya çıkaran öğretmen-öğrencilerimize ve programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz

Ekm

Okulumuzda her yıl yapmış olduğumuz ayın sınıf yarışması bu senede devam ediyor.Öğretmenlerimizin haftalık puanlamalarıyla yapılan değerlendirmede 5/B,6/F,7/F ve 8/C en yüksek puanı alarak ayın sınıfı seçildiler.Başta sınıf öğretmenleri Aysun ERDOĞAN,Fatma ÖZTÜRK,Ferhat AKÇEKOCE ve Pelin AĞAÇDELEN olmak üzere tüm öğrencilerimizi can-ı gönülden kutlarız,kasım ayında görüşmek üzere...

Ekm

Okulumuz atletizm takımı kupalara doymuyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Koşusu’nda Yıldız Kızlarda ilçe 1.si olan okulumuz Küçük Kızlarda ilçe 2.siolarak okulumuza 2 kupa getirdi.

Aynı koşuda Yıldız Kızlarda Aleyna MUTLU Başakşehir ilçe 1.si ve Hayrunisa KAPLAN’da ilçe 3.sü olarak madalyalarını aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, Beden Eğitimi öğretmenimiz Aykut NALDEMİR ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

""

Ekm

 Okulumuz 6R, 7J, 8H, 5D sınıflarından 25 kişilik 4 grup halinde toplam 100 kişi ile Okul Müdür Yardımcımız Sayın Cihat TABAK ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz İlker OCAK eşliğinde Başakşehir Living lab’ da kodlama eğitimine katıldı. 


Başakşehir Living Lab’da ‘Kodlama Haftası’ nedeniyle 100 çocuğa kodlama eğitimi verildi. Çoğu bilgisayar yazılımı ile ilk defa tanışan Başakşehirli öğrencilerin katıldığı eğitimde çocuklar, algoritmaları parçalarına bölerek çözme becerilerini geliştirdi. Kodlama ile tanışarak kendi bilgisayar oyunlarını tasarladılar.

 

Tüm dünyada 5’.si düzenlenen ‘Kodlama Haftası’nın başlangıcı Başakşehir Living Lab’da yapıldı. Başakşehir Belediyesi, Living Lab ve Oracle Akademi desteğiyle RobinCode.org tarafından gerçekleştirildi. RobinCode.org Türkiye Kurucu Başkanı Gözde Erbaz tarafından verilen eğitime; Şahintepe, Güvercintepe ve Altınşehir Mahalle okullarına devam eden 100 öğrenci katıldı.

 

“TEKNOLOJİ KULLANAN DEĞİL ÜRETEN NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ”

 

RobinCode Kurucu Başkanı Gözde Erbaz, verilen eğitimin bir farkındalık programı olduğunu belirterek, “Bilgisayar bilimlerinin, kodlamanın çocukların hayatlarını nasıl değiştirebileceğini anlatabilmek için bu eğitimi veriyoruz.  Çocuklar atölyede kendi bilgisayar oyunlarını kodlayacaklar. Türkiye’nin kendi teknolojisini üretebilmesi için şimdiden çocuklarımızı teknoloji kullanan değil üreten nesiller olarak yetiştirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

25 kişilik gruplar halinde 4 oturum olarak verilen farkındalık eğitiminde, bilgisayar eğitimi anlatılarak, kendi yaşıtı çocukların yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Bilgisayar bilimlerinin temellerini oluşturan algoritmaları parçalarına bölerek çözme becerilerini geliştirdi. Öğrenciler, kodlama ile tanışarak kendi bilgisayar oyunlarını tasarladı. Program sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

Ekm

Okul Aile Birliğinin Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı 21 Ekim Cumartesi Günü saat 15:00 de okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilecektir. Tüm velilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımını bekliyoruz.

Eyl

Ekm

         Okul Müdürümüz Ersan ER İbb Yavuz Sultan Selim İmam Hatip Anadolu Lisesi´ndeki görevini başarıyla yerine getirerek okulumuza geri döndü. Ersan ER 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında onun yerine vekil müdürlük yapan Aykut TAŞAN´a teşekkürlerini sunarak plaketini takdim etti.

         Bizde Değerli Müdürümüz Sayın Ersan ER ´ e görevinde başarılar dileriz.

Eyl

  Güvercintepe Ortaokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına okul bahçesinde düzenlenen törenle başladı. Okulumuz bahçesinde yapılan törende Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN, yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize en başta sağlık, mutluluk daha sonra başarılar getirmesini diledi. Tüm öğretmen, öğrenci ve katılan velilerimizin de yeni eğitim öğretim yılını kutlayan okul müdürümüz kısa bir konuşma yaparak töreni sonlandırdı. 

       Yeni eğitim-öğretim yılının okullarımız, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Haz

 

Okulumuz Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen 2016-2017 Yıldızlar Satranç Turnuvasında ilçe 2. si olmuştur. Bu başarının  okulumuza kazandırılmasında emeği geçen Okul Müdür Yardımcılarımız Sayın Mazlum EŞİYOK ve Cihat TABAK´ a teşekkür ederiz.  

May

Okulumuz Türkçe öğretmenlerinden Pelin AĞAÇDELEN’ in ve öğrencilerimizin hazırlamış oldukları Şiir Dinletisi programında, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz şiirler okuyarak öğrencilerimizin keyifli anlar yaşamalarını ve hoşça vakit geçirmelerini sağladılar.

Şiir Dinletisi programımızın sona ermesinin ardından yıl boyunca öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin emekleri sonucu hazırlamış oldukları çalışmalardan oluşan ‘Görsel Sanatlar – Teknoloji Tasarım Sergisinin’ açılışını yoğun katılım ve büyük bir coşku ile Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN yaptı. Sergimizde öğrencilerimizin birbirinden güzel çalışmaları yer aldı.

 

Etkinliklerimizin hazırlanmasında başta Okul Müdür Yardımcılarımız Cihat TABAK, Hilal İÇÖZ, Selma KAYA ve Okulumuz Öğretmenlerinden Hayriye YILMAZ, Pelin AĞAÇDELEN, Begüm ÖZCAN, Aykut AYAN, Muhammet GÜRBÜZ, Ekrem HOÇA, Burcu AKSOY, Recep GÜNEŞ’ e ve Güvenlik Görevlimiz Mehmet Emin GÜL Bey’ e çok teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Başakşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Başakşehir Belediyesi´nin desteklediği Başakşehir Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği’nde; Okulumuz öğrencilerinin hem sahne aldığı hem de stand olarak katılımcı olduğu öğrenci, öğretmen ve velilerin heyecanla takip ettiği gösterilerde büyük küçük herkes bilim ve sanatla buluştu.

 

Standımız ve öğrencilerimizin sergilediği sahne performanslarımızla şenliğe fark ve renk kattık. Okulumuzu Başakşehir Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği’nde en iyi şekilde temsil edilmesinde emeği geçen Başta; Okul Müdürümüz Sayın Aykut TAŞAN’a, Okul Müdür Yardımcılarımız Selma KAYA, Hilal İÇÖZ’e, Okulumuz Öğretmenlerinden Betül MOLLAOĞLU, Aynur BALİ, Melek KÖPRÜCÜ, Sultan BAYSAL, Ömer Abdurrahman YİĞİT, Uğur SAYAR, Büşra AYKUT,  Aylin ARSLAN, İlker OCAK’a teşekkür ediyoruz.